604 165 409

rezervace, dotazy, objednávky

info@forhauscafe.cz

napište nám

Kdy máme otevřeno?

pondělí 07:30 - 19:00
úterý 07:30 - 19:00
středa 07:30 - 19:00
čtvrtek 07:30 - 19:00
pátek 07:30 - 21:00
sobota 09:00 - 21:00
 

Pražírna

Cesta, abychom mohli ručit za kvalitu naší kávy, je jediná. Nakupovat zelenou kávu z ověřených plantáží a pražit kontrolovaně na vlastní pražírně. Součástí kavárny Forhaus je tedy i krásný stroj renomované turecké značky Toper, který pro Vás praží ta nejčistší kávová zrna.

Učíme se u těch nejlepších…

Navštěvujeme kávové plantáže, seznamujeme se s farmáři a naše baristky se školí u Gwilyma Daviese – mistra světa v přípravě kávy.

Na Bali jsme měli možnost sledovat výrobu cibetkové kávy a protože máme rádi přírodu a nechceme podporovat klecové chovy zvířat, cibetkovou kávu u nás ve Forhausu nikdy nabízet nebudeme.

Proces pražení je alchymie a výslednou chuť kávy ovlivňuje spousta faktorů. Používáme v pražírně zrna prvotřídní kvality a podle typu kávových bobů pražíme na skořicový a střední stupeň. Tím dané kávě zachováváme specifický charakter.

Při pražení se snažíme zachovat kávě všechny její typické přívlastky, které se tmavým pražením ztrácejí. Jen tak můžete v kávě vychutnat oříšky, pomeranče, čokoládu a další. Degustace dobré kávy trochu připomíná degustaci vína.

Tmavé pražení je žádoucí pouze při přípravě arabské kávy. Tato káva má být správně speciálním výběrem arabik, mletá na velmi jemnou až prachovou. Dovážíme ji z Turecka a Gruzie, abychom zachovali její autentičnost.

Čím tmavší je ale pražení, tím je v kávě větší podíl karcinogenních látek a má hořký dozvuk.

Co pražíme?

FORHAUS – tajný výběr kávových bobů, který pro Vás připravujeme s přesností na jeden gram. A každý týden máme také připravenou speciálně vybranou 100% arabicu a také arabicu bez kofeinu

Přijďte si naši kávu vychutnat prvotřídně připravenou v jedné z mnoha podob přímo do naší kavárny.

Spěcháte a nemůžete u nás posedět? Nevadí… Naši kávu Vám dáme do eko kelímku a vezmete si ji s sebou.

Vaši oblíbenou kávu si můžete nechat připravit v kavárně, vzít si ji s sebou v eko kelímku a nebo Vám ji rádi nabalíme do profesionálních ekologických sáčků s výdechem, ať už zrnkovou nebo mletou.

Chcete si naši kávu připravit v klidu domova? Nebo chcete potěšit také kolegy v kanceláři? Kupte si balenou námi praženou kávu v mleté či zrnkové podobě.