604 165 409

rezervace, dotazy, objednávky

info@forhauscafe.cz

napište nám

Kdy máme otevřeno?

pondělí 07:30 - 19:00
úterý 07:30 - 19:00
středa 07:30 - 19:00
čtvrtek 07:30 - 19:00
pátek 07:30 - 21:00
sobota 09:00 - 21:00
 

Kavárna

PŘIJĎTE OCHUTNAT ROZDÍL…

…přijďte si odpočinout.

Kavárna Forhaus vznikala několik let a její inventář je z velké části poskládaný z autentických dobových prvků kolem roku 1819, kdy byl Ehrenstammův dům, ve kterém sídlíme, postaven.

Najdete tu malované truhlice, empírové části kování, okenní kličky, tesaný kamenný obklad a další detaily. Tyto staré a mnohdy poničené věci prošly zlatýma rukama skutečných prostějovských mistrů svého řemesla, pana Halouzky – stoláře a pana Mináře – uměleckého pasíře. Naše díky patří také panu Bendovi – malíři, který vdechl život kopiím původních malovaných stropů a panu Hrdličkovi – kameníkovi.

Zakládáme si na prvotřídní kvalitě všech výrobků, které nabízíme. Naše zákusky jsou domácí, z másla, smetany a pravé čokolády. Nepoužíváme umělá sladidla, přísady, dochucovadla ani barviva. Střežíme kvalitu kávy. Na našem trhu kupujeme jen čaje, které zde byly sklizené. Ostatní dovážíme přímo z plantáží celého světa. Ke spoustě z nich máme příběh, přijďte si ho poslechnout.

Sirupy na naše limonády jsou vyráběny z opravdového ovoce, bez vaření, pasterizace a jakékoliv chemické manipulace. Každý litr sirupu, který je doslazený stévií, vznikl ze 6,5 kg čerstvého ovoce a dochucený je maximálně čerstvými bylinami.

Jako jediní na trhu si vozíme špičkové červené gruzínské víno. Je unikátní v tom, že Gruzínci nesmí vína při výrobě doslazovat. Má tedy pouze přirozený cukr z hroznů.

Naší chloubou je kávovar Wega, takzvaná „natahovačka“. Je to ten nejtradičnější kávovar pro přípravu espressa na světě. Jeho obsluha není úplně automatická a jednoduchá, ale zkušený barista na něm připraví to nejlepší jihoitalské espresso.

Snažíme se, aby náš provoz byl co nejvíce ekologický. Používáme nebělené ubrousky, brčka ze slámy, odbouratelné kelímky i víčka a kraftové obaly na balenou kávu.

Kávové speciality s ostrým chilli nebo kávu s kardamomem

Zelená káva z Indie

Čaje servírované podle typu v japonské litině či skle

Matcha Tea latte a Thai Tea latte – speciality Asie, kterým podlehnete

Unikátní horká čokoláda, která je vyrobená ze speciálních růžových kakaových bobů. Pravá čokoláda bez barviv a aromat s obsaham 47% kakaa.

RUBY ČOKOLÁDA

SLADKÉ MENU

Čerstvé domácí zákusky, horké maliny se šlehačkou nebo opravdu máslový croissant – to je něco pro mlsné jazýčky ve Forhausu.

DOMÁCÍ LIMONÁDY

Domácí ovocné limonády